Razem 263 384 ogłoszeń !
Bezpłatne ogłoszenia, komis, oferty
PL CZ SK DE AT CH FR IT UK US ES HU
OFERUJę
07.07.2017 10:47

Kancelaria świadczy usługi kompleksowej rejestracji fundacji, w tym sporządzenia niebudzącego wątpliwości statutu zabezpieczającego interesy fundatora oraz wszelkich dokumentów niezbędnych do dokonania wpisów we właściwym rejestrze sądowym. Rejestrujemy fundacje przewidujące w swoim statucie prowadzenie działalności gospodarczej.

Osoby pragnące zaangażować się w działalność społeczną, a jednocześnie chcące nadać swoim działaniom formę instytucjonalną i prawną, często zastanawiają się nad założeniem fundacji. Fundacja to forma prawna organizacji pozarządowej, której istotnym substratem jest kapiał przeznaczony na określony cel oraz statut zawierający reguły dysponowania tym kapitałem. Fundacje są po stowarzyszeniach drugą co do popularności formą prawną wśród organizacji pozarządowych. Fundacja jest zakładem (osobą prawną typu zakładowego), a więc - w odróżnieniu od np. stowarzyszeń, związków zawodowych, partii, samorządów zawodowych i innych korporacji - nie ma członków (jest bezosobowa). Jest przez to bardziej niezależna niż korporacja osób będących członkami, a o celu, majątku, zasadach działania decyduje jej twórca.

Aby powołać do życia fundację należy przeprowadzić szereg czynności, do których należą kolejno: złożenie przez fundatora w formie aktu notarialnego oświadczenia o powołaniu fundacji (akt fundacyjny), możliwe jest również ustanowienie fundacji w testamencie (wówczas nie musi być zachowana forma aktu notarialnego). Akt fundacyjny powinien zawierać przynajmniej następujące elementy:

Cel fundacji

Składniki majątkowe przeznaczone na realizację celu fundacji (np. pieniądze, ruchomości, nieruchomości).

Prawa fundatora polegają na decydowaniu o wielkości majątku przeznaczonego dla fundacji, jej celach i sposobie ich realizacji oraz o wewnętrznej organizacji i zasadach działania fundacji. Zgodnie z art. 2 ust. 1 ustawy z dnia 6 kwietnia 1984 r. o fundacjach, fundatorami mogą być osoby fizyczne i osoby prawne. Możliwe są w tym zakresie różne kombinacje. Fundatorami może być np. kilka osób prawnych i osób fizycznych, w dowolnej konfiguracji. Ustanowienie fundacji jest możliwe zarówno przez podmioty krajowe, jak i zagraniczne. Podstawowe ograniczenie w tym zakresie dotyczy siedziby samej nowo zakładanej fundacji - musi być ona zlokalizowana na terenie Polski.

Zważyć trzeba, że fundator nie posiada żadnych szczególnych uprawnień w stosunku do fundacji, za wyjątkiem tych kompetencji, które zostały przyznane mu w statucie. Fakt ten powoduje konieczność starannego i z dużą wiedzą fachową sporządzenia statutu fundacji. Jeżli fundacja zamierza prowadzić działalność gospodarczą, należy wyodrębnić w statucie środki majątkowe przeznaczonych na ten cel. Określić trzeba w takim przypadku rodzaj i zakres działalności gospodarczej. Nadto działalność gospodarcza z uwagi na jej zarobkowy charakter nie może być określona w statucie jako jeden z celów, a środki uzyskane z wykonywanej działalności gospodarczej muszą być przeznaczone właśnie na realizację celów statutowych. Fundacja zamierzająca prowadzić działalność gospodarczą będzie wpisana do rejestru przeznaczonego dla fundacji oraz do rejestru przedsiębiorców.

Sprecyzowane informacje do ogłoszenia
Data: 07.07.2017 10:47
Cena: 1 Zł.
Rodzaj ogłoszenia: Oferuję
Numer ogłoszenia: 543133
Rubryka ogłoszenia: Usługi prawnicze
Widea (0)
 
Zdjęcia (1)
 
Zakładanie i rejestracja fundacji - Zdjęcie nr 1
Do tego ogłoszenia nie zostało dodane jeszcze video.
Bezpośrednie dane kontaktowe
Ogłoszeniodawca: Kancelaria Prawno - Podatkowa (niezarejestrowany)
Województwo: Cała Polska
E-mail: Aby odpowiedzieć na to ogłoszenie, prosimy użyć poniższego formularza .
Telefon: +48228441587
Web: www.ladona.com.pl
Reklama
Formularz do odpowiedzi na ogłoszenie
Pozostałe możliwości i linki
Wyślij ogłoszenie znajomemu na e-mail
Włoż ogłoszenie do schowka, aby porównać z innymi
Zawiadom administratorów o naruszeniu regulaminu, nadużyciu itp.
Pokaż więcej ogłoszeń z sekcji Usługi prawnicze Wzory umów do pobrania
Poleć oraz pokaż ogłoszenie
Możliwości wyróżnienia ogłoszenia
Pozostałe ogłoszenia z sekcji Usługi prawnicze
wyszukiwanie
Logowanie
REKLAMA
© 2003-2010 Hiperogłoszenia (Bezpłatne ogłoszenia, alfabet firm, katalog produktów - wszelkie prawa zastrzeżone)