Razem 262 524 ogłoszeń !
Bezpłatne ogłoszenia, komis, oferty
PL CZ SK DE AT CH FR IT UK US ES HU

WIADOMOŚĆ DLA POSZKODOWANYCH PRZEZ AMBER GOLD

Wkrótce, od wybuchu „afery Amber Gold” upłyną już cztery lata. W tym czasie prokuratura „ustaliła”, że państwo P. z nikim nie współpracowali i nie posiadają żadnego majątku, zmieniająca się władza nadal nie doprowadziła do powołania sejmowej komisji śledczej w sprawie, a syndyk masy upadłości po Amber Gold – uporczywie „walczy” z nią (to znaczy z tą masą), w taki sposób, żeby walka ta trwała jak najdłużej, co wydaje się być jego priorytetem, w przeciwieństwie do chociążby tylko częściowego zaspokojenia wierzycieli.

W tej sytuacji nie ulega żadnej wątpliwości, że jedyną możliwą drogę do uzyskania odszkodowania i odzyskania w ten sposób, utraconych pieniędzy – stanowi sądowe dochodzenie roszczeń w związku ze szkodą poniesioną na skutek aferry. Tylko dla własnego dobra warto sobie uzmysłowić, że liczenie na powstanie jakiejś innej podstawy do naprawienia zaistniałej szkody (na przykład ustawowej); podobnie jak doszukiwanie się szansy na uzyskanie odszkodowania w związku ze sprawą karną państwa P., czy oczekiwanie na satysfakcjonującą rekompensatę z masy upadłości – byłoby liczeniem na zdecydowanie więcej, niż cud.

Przed Sądem Okręgowym w Warszawie realizowane są dwa cywilne powództwa o odszkodowanie w związku ze sprawą Amber Gold. W ujęciu chronologicznym, a więc w odniesieniu do daty złożenia pozwu, są to: powództwo przeciwko Bankowi Gospodarki Żywnościowej BNP Paribas SA (BGŻ SA), realizowane przez krakowską kancelarię MyLo „Pogoda, Gładki, Langier, Grzesiek” oraz powództwo przeciwko Skarbowi Państwa, realizowane przez warszawską kancelarię „Drzewiecki, Tomaszek i Wspólnicy” (DTW). Na tę chwilę najważniejsze jest to, że oba powództwa zostały prawomocnie dopuszczone do rozpoznawania grupowego – co wbrew pozorom i wcześniejszym, złym doświadczeniom ze sprawami realizowanymi przez kancelarię „J. Chałas i Wspólnicy“, samo w sobie jest już sporym osiągnięciem. Oczywiście, do pełni sukcesu, a więc do uzyskania należnych odszkodowań – wiedzie jeszcze daleka droga, ale trzeba było zrobić ten najistotniejszy krok, ponieważ bez niego – dalsze, merytoryczne procedowania sądów – nie byłyby możliwe w ogóle.

Wciąż można dołączyć do grup obu powództw zbiorowych – bez naturalnego ryzyka ich odrzucenia, jeszcze przed rozpoczęciem właściwego rozpoznawania roszczeń, które wzięli na siebie członkowie grup inicjatywnych, rozpoczynając te postępowania złożeniem stosownych pozwów (począwszy od stycznia 2014 r.). Niemniej, jest to już przysłowiowy, „ostatni gwizdek”, albowiem od ukazania się stosownych ogłoszeń sądowych – pozostaną już tylko dwa miesiące, w trakcie których kancelarie mają obowiązek dostarczenia uzupełnionych list. I to już zamknie ostatnią drogę do odszkodowania „za Amber Gold”. Następnej nie będzie.

Wszelkich informacji w sprawie powództwa przeciwko BGŻ SA, można zasięgnąć pisząc na adres kancelarii MyLo: office@mylo.pl , albo telefonując: +48 12 681 64 08.

Wszelkich informacji w sprawie powództwa przeciwko Skarbowi Państwa, można zasięgnąć pisząc na adres kancelarii DTW: dt@dt.com.pl lub na adres postępowania: pozewgrupowyambergold@dt.com.pl , albo telefonując: +48 22 840 95 00.

Sprecyzowane informacje do ogłoszenia
Data: 12.05.2016 16:54
Rodzaj ogłoszenia: Oferuję
Numer ogłoszenia: 468188
Rubryka ogłoszenia: Usługi prawnicze
Bezpośrednie dane kontaktowe
Ogłoszeniodawca: poszkodowani (niezarejestrowany)
Województwo: Cała Polska
E-mail: Aby odpowiedzieć na to ogłoszenie, prosimy użyć poniższego formularza .
Reklama
Formularz do odpowiedzi na ogłoszenie
Pozostałe możliwości i linki
Wyślij ogłoszenie znajomemu na e-mail
Włoż ogłoszenie do schowka, aby porównać z innymi
Zawiadom administratorów o naruszeniu regulaminu, nadużyciu itp.
Pokaż więcej ogłoszeń z sekcji Usługi prawnicze Wzory umów do pobrania
Poleć oraz pokaż ogłoszenie
Możliwości wyróżnienia ogłoszenia
Pozostałe ogłoszenia z sekcji Usługi prawnicze
wyszukiwanie
Logowanie
REKLAMA
© 2003-2010 Hiperogłoszenia (Bezpłatne ogłoszenia, alfabet firm, katalog produktów - wszelkie prawa zastrzeżone)