Razem 315 254 ogłoszeń !
Bezpłatne ogłoszenia, komis, oferty
PL CZ SK DE AT CH FR IT UK US ES HU

Projektowana charakterystyka energetyczna. Charakterystyka energetyczna stanowi obecnie integralną część projektu architektoniczno-budowlanego, a obowiązek dołączenia jej do projektu wynika z art. 20 ust. 3 pkt 2 ustawy Prawo budowlane. Zwolnione z obowiązku dołączenia charakterystyki energetycznej budynku są projekty niewielkich obiektów gospodarczych, inwentarskich i składowych. Obecnie, w związku z niedawnymi zmianami w Rozporządzeniu w sprawie szczegółowego zakresu i formy projektu budowlanego charakterystyka energetyczna wymagana jest również w projektach budynków jednorodzinnych.

Projektowana charakterystyka energetyczna wykonywana jest dla budynków nowo projektowanych lub przebudowywanych i dołącza się ją do projektu z wnioskiem o pozwolenie na budowę. Głównym celem sporządzania projektowanej charakterystyki energetycznej jest stwierdzenie, że przyjęte w projekcie rozwiązania spełniają wymagania obowiązujących przepisów oraz zasad oszczędnego gospodarowania energią.

Kto może sprządzać projektowaną charakterystykę energetyczną

Projektowana Charakterystyka Energetyczna jest częścią składową projektu, zatem wykonuje ją Projektant lub na jego zlecenie osoba / firma posiadająca doświadczenie w prowadzeniu obliczeń charakterystyki energetycznej. Osoby posiadające uprawnienia do sporządzania Świadectw Charakterystyki Energetycznej Budynków, które ukończyły kurs lub studia podyplomowe z zakresu charakterystyki energetycznej nie posiadają uprawnień do sporządzania Projektowanej Charakterystyki Energetycznej.

Do każdej projektowanej charakterystyki energetycznej budynku dołączana jest analiza możliwości racjonalnego wykorzystania wysokoefektywnych systemów alternatywnych zaopatrzenia w energię i ciepło.

Kontakt:

biuro@cartex.biz.pl

http://www.cartex.biz.pl

Tel. 605-920-522

Sprecyzowane informacje do ogłoszenia
Data: 24.10.2020 11:40
Rodzaj ogłoszenia: Oferuję
Numer ogłoszenia: 618049
Rubryka ogłoszenia: Pozostałe usługi
Widea (0)
 
Zdjęcia (1)
 
Projektowana charakterystyka energetyczna budynku ŁÓDŹ - Zdjęcie nr 1
Do tego ogłoszenia nie zostało dodane jeszcze video.
Bezpośrednie dane kontaktowe
Ogłoszeniodawca: K M
Województwo: Łódzkie
E-mail: Użytkownik nie zgodził się na zamieszczenie swojego adresu e-mail. Aby odpowiedzieć na to ogłoszenie, prosimy użyć poniższego formularza .
Web: www.cartex.biz.pl
Reklama
Formularz do odpowiedzi na ogłoszenie
Pozostałe możliwości i linki
Poleć oraz pokaż ogłoszenie
Możliwości wyróżnienia ogłoszenia
Pozostałe ogłoszenia użytkownika K M
Pozostałe ogłoszenia z sekcji Pozostałe usługi
wyszukiwanie
Logowanie
REKLAMA
© 2003-2010 Hiperogłoszenia (Bezpłatne ogłoszenia, alfabet firm, katalog produktów - wszelkie prawa zastrzeżone)